تحصیل ارزان و رایگان پزشکی در ایتالیا

تحصیل ارزان و رایگان پزشکی در ایتالیا

تحصیل ارزان و رایگان پزشکی در ایتالیا


وجود دانشگاه های دولتی مشهور در سطح جهانی و ارائه بورسیه های تحصیلی توسط دولت، کشور ایتالیا را به یک مقصد قوی برای تحصیل ارزان و رایگان به ویژه در شاخه پزشکی تبدیل کرده است. خوب است بدانید که این بورسیه ها به دانشجوهای جهان سوم غالبا تعلق گرفته و تمامی هزینه های دانشگاهی و بخش زیادی از هزینه زندگی فرد را پوشش میدهد. برای ورود به رشته های پزشکی ایتالیا و تحصیل در زبان انگلیسی، گذراندن آزمون آی مت از الزامات پذیرش بوده و این آزمون در کشورهایی نظیر ترکیه، دبی، عربستان و… نیز برگزار میگردد.

 

موسسه نیولایف امکان اخذ پذیرش این رشته را از دانشگاه های تورین، پادوا، ساپینزا و چند دانشگاه معتبر دیگر که مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده را نیز فراهم کرده است.

تحصیل در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی بوده و متقاضیان با گذراندن آزمون IMAT و ارائه نمره زبان انگلیسی IELTS 6 قادر به تحصیل رایگان و یا بسیار ارزان در رشته پزشکی خواهند بود.

شهریه این دانشگاه ها به طور کل برای این رشته بین 2 تا 3 هزار یورو سالیانه بوده که امکان اخذ بورسیه کامل برای متقاضیان فراهم است که در بیشتر موارد هزینه های زندگی فرد را نیز پوشش میدهد.

هزینه های زندگی در شهرهای کوچک تر ایتالیا برای دانشجویان ماهیانه بین 500 تا 700 یورو و در شهرهای بزرگتر مانند رم بین 700 تا 1000 یورو خواهد بود.

پیشنهادات ویژه

ایتالیاتحصیل ارزان و رایگان پزشکیتحصیل ارزان و رایگان پزشکی در ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!