هلند، قلب اروپا

هلند

کشور هلند از جمله کشورهای پیشرفته و ثروتمند در جهان محسوب می شود که پیشرو در زمینه های کشاورزی، صنعت و توریسم است.


کشور هلند از جمله کشورهای پیشرفته و ثروتمند در جهان محسوب می شود که پیشرو در زمینه های کشاورزی، صنعت و توریسم است. پایتخت این کشور آمستردام نام دارد و واحد پولی آن یورو می باشد. اکثر جمعیت هلند شهر نشین بوده و شهرهای دانشجویی این کشور به دلیل امکانات رفاهی بی نظیر مشهور است.

هلند دارای قدیمی ترین و باکیفیت ترین سیستم آموزش عالی در جهان بوده به طوری که 13 دانشگاه کشورهلند در لیست رنکینگ جهانی QS در سال 2016-2015 حضور داشته و جزء 300 رتبه برتر جهان به شمار می روند که می تواند آینده شغلی و تحصیلی شما را تضمین کند. نرخ شهریه نسبتا مناسب، سطح کیفی بالا در آموزش، ارائه اکثر دوره ها به زبان انگلیسی، از دلایل انتخاب اکثر دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این کشور می باشد.

کشور هلند اولین کشورغیرانگلیسی زبانی بود که آموزش به زبان انگلیسی را پایه گذاری کرد، به همین دلیل زبان انگلیسی به دلیل تسلط زیاد مردمان این کشور به آن، به عنوان زبان دوم مشهور است. امروزه بیش از 1900 برنامه ی تحصیلی از سوی دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

موقعیت جغرافیایی هلند سبب شده است تا این کشور به قلب اروپا مشهور شده و به دانشجویان این امکان را می دهد تا با بسیاری از فرهنگ ها به راحتی آشنا شوند.

 دوره های کارشناسی در هلند

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند 4 سال می باشد و آلمانی زبان تدریس شده دراین دوره می باشد. به همین دلیل دانشجویان با داشتن دانش زبانی سطوح B1  یا B2 می توانند برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی اقدام نمایند. شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس از 7000 تا 1100 یورو متغیر است. البته ناگفته نماند تحصیل در کشور هلند بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی مقدور نمی باشد.

دوره های کارشناسی ارشد

هلند یکی از کشورهای موفق در زمینه آموزشی می باشد و متقاضیان می توانند جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور اقدام کنند. زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد متفاوت بوده اما اکثر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می گردند. بسته به نوع  رشته مدت تحصیل یک الی دو سال می باشد. حدود 720 دانشگاه در رشته های مخلتف پذیرای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می باشند. دانشجویان در این مقطع اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را دارند. هزینه تحصیل  حدود 1100 تا 1500 یورو بوده و دانشجویان می نوانند با پشت سر گذاشتن دوره فوق لیسانس وارد مقطع دکتری شوند.

دوره دکتری در هلند

افراد زیادی به دلیل سطح آموزشی بسیار بالا متقاضی تحصیل در مقطع دکترا در هلند می باشند. از جمله شرایط ضروری جهت تحصیل در مقطع دکتری در این کشور، داشتن مدارک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مورد نظر برای ادامه تحصیل در دوره دکتری می باشد. افراد داوطلب اخذ بورسیه در این دوره می بایست علاوه بر داشتن  یک استاد راهنما برای حمایت تز دکترای خود، مدارک کارشناسی ارشد و کارشناسی خود را از دانشگاه های معتبر گرفته باشند. آیلتس 6 دانش زبانی مورد نیاز برای این مقطع می باشد. ناگفته نماند که دانشجویان مقطع دکتری می توانند به مدت 30 ساعت در هفته مشغول به کار شوند و مبلغی حدود 240 تا 300 یورو در هفته حقوق دریافت کنند. دانشجویانی که همه یا بخشی از شرایط فوق را دارا باشند، شانس پذیرش بیشتری خواهند داشت.

شرایط اخذ پذیرش

   از طریق دو سیستم ذیل می توان موفق به دریافت پذیرش از سوی دانشگاه این کشور گردید:

  • مستقیما از طریق سایت دانشگاه
  • از طریق مرکز آنلاین ثبت نام در دانشگاه به نام Studeilink

جهت اطلاع از وجود رشته ی مورد نظر شما در دانشگاه می توانید با بخش بین الملل دانشگاه مربوطه تماس بگیرید. اصطلاح Numerous fixes  به رشته های با میزان تقاضای بالا اطلاق می شود و جهت ثبت نام در یکی از این رشته ملزم به شرکت در فرآیندی مشابه لاتاری هستید. از طرفی می بایستی با توجه به دوره مورد نظر توانایی صحبت به یکی از زبان های آلمانی و یا انگلیسی را داشته باشید. همچنین از جمله مدارک لازم و ضروری اثبات تمکن مالی به مبلغ 833،22 یورو که معادل 940 دلار به صورت ماهانه می باشد.

دانستنی ها

هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!