چرا تحصیل در ایتالیا

چرا تحصیل در ایتالیا

چرا تحصیل در ایتالیا


چرا تحصیل در ایتالیا

وجود دانشگاه های دولتی مشهور در سطح جهانی و ارائه بورسیه های تحصیلی توسط دولت، کشور ایتالیا را به یک مقصد قوی برای تحصیل ارزان و رایگان به ویژه در شاخه پزشکی تبدیل کرده است. خوب است بدانید که این بورسیه ها به دانشجوهای جهان سوم غالبا تعلق گرفته و تمامی هزینه های دانشگاهی و بخش زیادی از هزینه زندگی فرد را پوشش میدهد. برای ورود به رشته های پزشکی ایتالیا و تحصیل در زبان انگلیسی، گذراندن آزمون آی مت از الزامات پذیرش بوده و این آزمون در کشورهای همسایه نیز برگزار میگردد.

1.سطح بالای علمی

دانشگاههای کشور ایتالیا دارای شاخص علمی بالایی در سطح جهان هستند. براساس آمارها در سال 2018، بالغ بر 30 دانشگاه در این کشور در رتبه زیر 900 در میان دانشگاههای جهان قرارگرفته اند.

مراکز علمی این کشور در رشته هایی همچون معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ و علوم اجتماعی شهرت بسیاری در سطح جهانی دارند.

  1. هزینه مناسب تحصیل

به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی کشور ایتالیا سالانه بین 1000 تا 5000 یورو در سال است، این هزینه برای دانشجویان بین المللی نیز به همین میزان است. میانگین شهریه حدوداً 2000 یورو است که البته قابلیت کاهش تا 500 یورو در سال را نیز دارد.

 

  1. دریافت بورسیه تحصیلی

خوشبختانه با رایزنی های انجام شده و ایجاد ارتباط با دانشگاههای معتبر کشور ایتالیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی از طریق موسسه مهاجرتی نیولایف فراهم گشته است. برای بررسی شرایط و دریافت این تسهیلات، با مشاورین ما ارتباط برقرار نمائید.

 

  1. عضویت در اتحادیه اروپا

از آنجا که کشور ایتالیا عضوی از اتحادیه اروپاست دارای استانداردهای بالایی از لحاظ خدمات اجتماعی، خدمات بیمه ای و سایر موارد است.

  1. راه مناسب برای پیشرفت

با توجه به جایگاه علمی و اعتبار دانشگاههای ایتالیا، به صورت مداوم ارتباطات و دوره های مشترکی میان دانشگاههای ایتالیا و دانشگاهها و مراکز علمی معتبر در سرتاسر دنیا در جریان است که شرکت در این برنامه ها کمک می کند تا دانشجویان امکان تجربه زندگی و تصیل همزمان در دو کشور را به دست بیاورند و همچنین از دو دانشگاه یا بیشتر مدرک پایان دوره معتبر دریافت نمایند.

 

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه های ایتالیا:

اصل مدرک آخرین مقطع تحصیلی

اصل ترجمه مدارک آخرین مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی

تاییدیه سفارت ایتالیا برای کلیه مدارک ترجمه شده

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا:

اصل پاسپورت و کپی صفحه اول

دعوت نامه دانشگاه

کپی یا اصل بلیط هواپیما

پرینت گردش حساب 3 ماهه به زبان انگلیسی به نام دانشجو یا یکی از والدین او

2 قطعه عکس 3*4 زمینه سفید

ویزاها

ایتالیاتحصیلچرا تحصیل در ایتالیانیولایف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!