ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا
A) دوره های تحصیلی:
1. کالج : دوره های کالج دوره هایی هستند که بیشتر روی مهارت های کاربردی و مربوط به بازار کار تمرکز دارند. این دوره ها در کشور کانادا بسیار پر استقبال بوده و شمار زیادی از دانشجویان کانادایی و بین المللی در این دوره ها تحصیل میکنند. شرایط ورود به دوره های کالج در کانادا، نسبت به دانشگاهها ساده تر است.
2. کارشناسی :
• دوره Pre Bachelor: دوره پری بچلر درکانادا مخصوص متقاضیانی است که قصد ورود به دوره لیسانس را دارند ولی از نظر آکادمیک و زبان در دوره لیسانس پذیرفته نشده اند.
• دوره لیسانس در کانادا یا همان undergraduate degree در تمامی استان ها به جز استان کبک پس از سال ۱۲ دبیرستان آغاز میشود. دوره لیسانس در کانادا معمولا ۴ سال طول میکشد. در استان کبک پس سال ۱۱ دبیرستان، دانشجو میتواند وارد دوره کالج شود یا در دوره پیش دانشگاهی دو ساله شرکت کرده و سپس وارد دوره لیسانس ۳ ساله شود
3. کارشناسی ارشد :
دوره Pre-master: دوره پری مستر درکانادا مخصوص متقاضیانی است که قصد ورود به دوره مستر را دارند ولی از نظر آکادمیک و زبان در دوره مستر پذیرفته نشده اند. برای برخی از رشته ها مانند حقوق، شرکت در دوره های پری مستر برای ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس بسیار رایج است. در گروه رشته های مهندسی نیز، برخی از دانشگاه ها برای ادمیشن دوره فوق لیسانس نیاز به نمره آزمون جی آر ای یا جی مت دارند، ولی با شرکت در دوره پری مستر و ارائه کارنامه آن، دانشگاه متقاضی را بدون مدرک جی آر ای یا جی مت میپذیرد.
پیش نیاز اخذ پذیرش پری مستر در کانادا: داشتن مدرک لیسانس با معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس حداقل ۵.۵
دوره فوق لیسانس در کانادا یا همان‌ graduate degree معمولا ۱ تا ۲ سال بوده و به صورت ریسرچ یا کورس ارائه میشود. در دوره های course-based دانشجو با شرکت در کلاس و گذراندن واحد های درسی مدرک فوق لیسانس خود را دریافت میکند. در دوره های فوق لیسانس research-based دانشجو باید با کمک استاد راهنمای خود بر روی موضوعی تحقیق کرده و پایان نامه ارائه بدهد. برخی از دوره های مستر نیز ترکیبی بوده و شامل کورس و ریسرچ میشوند. دوره های مستر با ریسرچ در بسیاری از موارد توسط دانشگاه یا استاد راهنما فاند میشودند و نوعی از بورسیه ی تحصیلی کانادا را دریافت می کنند. برخی از دوره های مستر این امکان را به متقاضی میدهند که به صورت مستقیم در مقطع دکتری دوره ادامه پیدا کند..
پیش نیاز اخذ پذیرش فوق لیسانس در کانادا: داشتن مدرک لیسانس با معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس ۶ یا ۶.۵ .
4. دکترا : دوره دکتری در کانادا ۳ تا ۵ سال طول میکشد. در دوره دکترای کانادا دانشجو باید یک پروژه را دنبال کند. بیشتر این پروژه ها توسط شرکت های بزرگ اسپانسر شده هستند و به همین دلیل بیشتر پروفسورها در دوره دکتری به دانشجویان فاند یا کمک تحصیلی اعطا میکنند. این فاندها گاهی شهریه دانشجو را پوشش داده و گاهی مبلغی اضافه بر آن نیز به دانشجو داده میشود تا هزینه های زندگی او نیز پوشش داده شود. دوره دکتری در کانادا دارای کورس نیز میباشد.
پیش نیاز اخذ پذیرش دکترا در کانادا: داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس با معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس ۶ یا ۶.۵. در برخی رشته های مهندسی بدون مدرک زبان کار را میتوان آغاز کرد. پذیرش دوره دکتری در کانادا نیازمند رزومه علمی قوی میباشد. در صورتی که سطح زبان انگلیسی و فرانسوی ضعیف دارید و رزومه علمی مناسبی ندارید ( مقالات معتبر)، امکان پذیرش دوره دکتری در کانادا برای شما وجود نخواهد داشت.
B) شرایط بورسیه های تحصیلی در دانشگاههای کانادا
انواع فاند، بورس تحصیلی و اسکولارشیپ در کانادا :
جهت استفاده از بورسیه تحصیلی کانادا متقاضیان عزیز باید این نکته را واقف باشند که بسیاری از دانشگاه های کانادا برنامه های فاند و کمک تحصیلی و بورس متنوعی برای دانشجویان خارجی دارند و شناخت این بورسیه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. Scholarships, grants, bursaries مدل های مختلف بورسیه تحصیل در کانادا هستند. Scholarships بر اساس شرایط درسی و تحصیلی متقاضی بوده و توسط منابع دولتی یا شرکت های خصوصی یا دانشگاه ها ارائه میشوند و به این نوع اسکولارشیپ ها اصطلاحا فلوشیپ fellowship هم گفته میشود. برای دریافت این بورسیه تحصیلی کانادا، متقاضی باید دارای صلاحیت های علمی مانند معدل بالا، مقاله، و گاها نمره زبان انگلیسی یا جی آر ای مناسب باشد.
grants و bursaries مربوط به مواقعی هستند که دانشجو نیاز مالی داشته و از منبعی به آنها کمک میشود. در این موارد صلاحیت های علمی دانشجو مد نظر نمیباشد. این نوع کمک هزینه ها کمتر برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته میشود. هر سه نوع فاند تحصیلی در کانادا که در بالا ذکر شد، غیر قابل بازگشت هستند و نیاز به باز پس دادن ندارند.
انواع فاند تحصیلی در کانادا:
• بورسیه های کشور مبدا
• کمک هزینه تدریس TA Teaching Assistantship
• فاند تحقیقاتی Research Assistantship RA
• بورسیه دانشگاهی برای دوره های مستر و دکتری
• Bursaries
• بورسیه خارج ازدانشگاه مانند بورس ونیه : این بورس تحصیلی کانادا سالانه به ۵۰۰ دانشجوی کانادایی یا خارجی به مبلغ سالی ۵۰ هزار دلار اعطا میشود و فقط مربوط به دوره دکتری است.
بورس ترودو : این بورس تحصیلی کانادا سالیانه به ۱۵ متقاضی دوره دکترا داده میشود و مبلغ کل آن ۶۰ هزار دلار است.
بورس پست دکتری بنتینگ : این بورس تحصیل در کانادا نیز نوعی فلو شیپ بوده و سالی ۷۰ هزار دلار میباشد که به ۷۰ دانشجوی دوره های پست دکتری به مدت دو سال اعطا میشود.
بورس کوئین الیزابت دوم : این بورس کمک هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویانی حوزه Commonwealth است که نوآور هستند و به مدت دو سال پرداخت میشود.
بورس وزارت امور خارجه کانادا :این بورسیه نیز سالیانه به ۹۰۰ متقاضی اعطا میشود.
لینک های مفید برای جستجوی بورس تحصیلی در کانادا :
* دوره های دیپلما در کانادا Graduate Diploma : این دوره ها برای متقاضیانی است که مدرک لیسانس را دارند ولی در دوره فوق لیسانس تمایلی به انجام تز یا پایان نامه ندارند و همچنین در دوره فوق لیسانس تمایلی به انجام کارورزی نیز نداشته باشند. این دوره معمولا متشکل از ۳۰ واحد درسی است که در پایان این امکان را به متقاضی میدهد که مدرک Graduate Diploma را دریافت کند. متقاضیانی که قصد دریافت فوق لیسانس را پس از این دوره دارند معمولا میتوانند با گذراندن ۱۵ واحد دیگر مدرک فوق لیسانس را دریافت کنند.
پیش نیاز اخذ پذیرش دیپلما در کانادا: داشتن مدرک لیسانس، داشتن مدرک زبان الزامی نیست.
* دوره پست بک در کانادا Post Bac : دوره های (Post-Baccalaureate Diploma) PBD در کانادا به دوره هایی گفته میشود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان لیسانس میتوانند وارد این دوره شوند تا مهارت های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت ها یا کارخانه ها بوده و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ التحصیل شده اند شانس خوبی برای استخدام شدن میدهد.
پیش نیازاخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس ،داشتن مدرک زبان الزامی نیست.
* دوره سرتیفیکیت در کانادا Certificate programs: مدرک سرتیفیکیت در کانادا معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه دریافت میشود. این دوره ها پیش نیاز های کمی دارند و ورود به آنها نسبتا ساده میباشد. دانشجویان بین المللی با ثبت نام در این دوره ها شانس بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ندارند. طول این دوره ها معمولا یک سال است. برای ورود به این دوره باید دیپلم دبیرستان را داشته باشید.
پیش نیاز اخذ پذیرش سرتیفیکیت در کانادا: داشتن مدرک پیش دانشگاهی
* دوره دیپلما در کانادا Diploma programs : مدرک دیپلما در کانادا ( متفاوت از دیپلم دبیرستان) معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه دریافت میشود. این دوره ها پیش نیاز های کمی دارند و ورود به آنها نسبتا ساده میباشد. دانشجویان بین المللی با ثبت نام در این دوره ها شانس بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ندارند. طول این دوره ها معمولا دو سال است و برای ورود به آنها نیاز به ارائه مدرک دیپلم دبیرستان وجود دارد. شانس متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی با شرکت در این دوره ها مناسب است. پیش نیاز اخذ پذیرش دیپلما در کانادا: داشتن مدرک پیش دانشگاهی ، داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست.
* دوره مرکب در کانادا collaborative & Joint Degree programs : این دوره ها با همکاری کالج و دانشگاه ارائه میشوند. متقاضی برخی دروس را در کالج و برخی دیگر را در دانشگاه میگذارند. پیش نیاز دوره: داشتن مدرک پیش دانشگاهی
* دوره کوآپ در کانادا Co-op Programs : دوره های کو آپ درکانادا، دوره هایی هستند که متقاضی در حین تحصیل در شرکت ها میگذارند و معمولا برای آن به دانشجو حقوق پرداخت میشود. برخی از دانشگاه ها این دوره ها را الزامی کرده اند.پیش نیازاخذ پذیرش کو-آپ در کانادا: داشتن مدرک پیش دانشگاهی
* دوره کارورزی در کانادا Apprenticeship programs : دوره های کارورزی در کانادا معمولا یا در حین تحصیل دانشجو هستند و یا در پایان تحصیل او. این دوره ها گاهی به صورت اختیاری و گاهی به صورت الزامی و جزیی از دوره اصلی ارائه میشوند.
پیش نیاز دوره: داشتن مدرک پیش دانشگاهی
C) میانگین شهریه دانشگاه
شهریه دانشجویان بین المللی : میانگین شهریه برای هر سال بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار
شهریه دانشجویان کانادایی و افراد واجد شرایط آن : میانگین شهریه در هر سال بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار
• شهروندان و افراد دارای اقامت دائم کانادا
• افراد محافظت شده و خانواده وابسته آنها طیق قانون اداره مهاجرت کانادا
• دانشجویان بین المللی واجد شرایط
شهریه دانشجویان کبکی در استان کبک : میانگین شهریه در هر سال بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار
D) مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کانادا:
دریافت فرم های سفارت از طریق بخش ویزا قابل دسترسی است
1. درخواست ویزای دانشجویی:
1-1 فرم های درخواست ویزای دانشجویی از خارج از کانادا
1-2 فرم اطلاعات تکمیلی دانشجویی
1-3 فرم اطلاعات خانوادگی تکمیلی
1-4 عکس
1-5 توصیه نامه برای درخواست پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
2. مدارک مربوط به تحصیل در کانادا:
2-1 پذیرش
2-2 مدارک تأیید کننده بورسیه تحصیلی شما (در صورت وجود)
2-3 مدرک تصدیق پذیرش استان کبک CAQ
2-4 نامه تأیید کننده دانشگاه فرانسوی زبان مبنی براینکه درس های شما به انگلیسی ارائه می شود.
( اگر در خصوص شما صدق می کند ملزم به انجام این کار هستید )
3. مدارک متقاضی تحصیل در کانادا:
3-1 گذرنامه و اسناد مسافرتی
3-2 مدارک نشان دهنده ویزاهای قبلی و یا مسافرت در 10 سال گذشته
3-3 فتوکپی تمام صفحات شناسنامه برای هر متقاضی
3-4 مدارک نشان دهنده سوابق تحصیلی
3-5 مدارک نشان دهنده سوابق کاری
3-6 مدارک نشان دهنده اشتغال به کار همسر شخص متقاضی
3-7 حساب بانکی لازم و مدارک نشان دهنده وضعیت مالی شخص متقاضی، همسر وی و یا کسی که پرداخت هزینه های شخص را برعهده دارد ( درصورت وجود این مورد برای شما)
3-8 مدارک نشان دهنده دارایی شخص و همسر وی

E) هزینه ماهانه مسکن و غذای دانشجویان در کانادا
هزینه زندگی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه
هزینه زندگی در کانادا در شهر های کوچک پایین تر از شهر های بزرگ هست و البته شانس یافتن کار هم در شهر های کوچک تر کمتر خواهد بود. در صورتی که هزینه تحصیل در کانادا را حتی بدون بورسیه میتوانید تامین کنید، فرصت های شغلی دانشجویی در این کشور پهناور بسیار زیاد است و شما میتوانید هزینه زندگی دانشجویی خود را در حین تحصیل با کار پاره وقت تامین کنید. البته توصیه میکنیم که حداقل برای سال اول به اندازه هزینه تجصیل و هزینه زندگی بودجه در نظر بگیرید.
• در صورتی که مجرد هستید :شهریه سال اول شما + ۱۲ هزار دلار
• اگر متاهل هستید و همسر شما شما را همراهی میکند: شهریه سال اول شما + ۱۸ هزار دلار
• اگر متاهل هستید و همسر و فرزند شما شما را همراهی میکند: شهریه سال اول شما + ۲۲ هزار دلار

F) شرایط دریافت ویزای کار برای فارغ التحصیلان در کانادا:
Post-Graduation Work Permit Program (PGWP): بعد از تحصیل در مقطع لیسانس یا فوق یا … میتوانید برای ویزای کار و سپس اقامت دائم کانادا اقدام کنید برای اینکار با مدارک مشخص باید برای ویزای کار (ورک پرمیت) مخصوص فارغ التحصیلان اقدام کنید. البته بعضی از موسسات آموزشی در لیست معتبر اداره مهاجرت DLI نمی باشد لیست موسسات آموزشی معتبر دولت کانادا را ببینید.

Study Permit(G چیست و مزایای آن
با داشتن ویزای دانشجویی یا همان برگه استادی پرمیت کانادا Study Permit Canada که برای دوره های بالای 6ماه صادر می شود و اصل برگه را در فرودگاه آفیسر به شما می دهد میتوان برای تحصیل و اجازه کار موقت(هفته ای 20ساعت) در کانادا حضور داشت. اگر نوع موسسه خود را تغییر دهید باید به اداره مهاجرت اطلاع دهید و مدت زمان حضور شما بعد از پایان دوره جدید فقط 180 روز است. در هنگام دریافت ویزای دانشجویی باید کد DLI یا CAQ کبک را داشته باشید. اگر تحصیلات خود را در کانادا با شرایط زیر به اتمام رسانده اید میتوانید برای اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنید:
o سن شما بالای 18 سال باشد
o حداقل دوره شما متناوب و بیش از 8 ماه باشد
o مدرک معتبر از دانشگاه محل تحصیل گرفته باشید (مدارس خصوصی بجز چند مدرسه دولتی در کبک مورد قبول نیست)

H) شرایط کار در همراه با تحصیل برای دانشجو:
دریافت SIN NUMBR : یک شماره ملی ۹ رقمی منحصر بفرد می باشد که برای هر فرد تازه وارد که اقامت دائم کانادا را دریافت نموده است و یا افرادی که با Study permit دانشجویان و یا Work permit وارد کانادا گردیده اند صادر میشود.
این شماره در واقع کد ملی در کاناداست که علاوه بر شناسایی افراد در کانادا ، برای کلیه خدمات دولتی و معاملات کاربرد دارد. دانشجویان و همسران آنها که دارای اجازه کار (Work permit)هستند ، پس از ورود به کانادا و انجام امور اولیه همچون اجاره منزل (مشخص شدن آدرس) می توانند با پاسپورت و استادی پرمیت و یا ورک پرمیت به نزدیکترین دفتر Service Canada مراجعه نمایند و برگه حاوی سین نامبر را دریافت نمایند.
کار در داخل محیط دانشگاه : شما بدون اجازه¬ ی کار (Work Permit) می¬توانید در محیط همان دانشگاه که پذیرفته شده اید کار کنید در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید:
• اگر دانشجوی تمام وقت هستید و دارای ویزای معتبر تحصیلی هستید.
• برای کار دانشجویی باید Social Insurance Number(SIN) داشته باشید.
• برای کار دانشجویی باید یک اجازه ی تحصیل معتبر (Work Permit) داشته باشید.
کار در خارج محیط دانشگاه : شما بدون اجازه¬ ی کار (Work Permit) می¬توانید در خارج از محیط دانشگاه کار کنید در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید:
• دارای ویزای تحصیلی معتبر باشید.
• میتوانید هفته ای ۲۰ ساعت درزمان هایی دانشجویی و نامحدود در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است کار دانشجویی در کنید.
• برای کار کردن باید Social Insurance Number داشته باشید.
3. کار به عنوان کارآموز : برای واجد شرایط بودن میبایست:
• ویزای تحصیلی معتبر داشته باشید
• کارورزی باید جز برنامه تحصیلی شما باشد.
• استخدام شما باید بخشی حیاتی از دوره در موسسات آموزشی معتبر در کانادا بوده و نامه تاییدیه از موسسه داشته باشید.
• دوره کارورزی نباید بیشتر از ۵۰٪ دوره تحصیلی باشد.
* اگر در دوره های زیر تحصیل می کنید اجازه کار در کانادا را ندارید:
دوره های پاره وقت
دوره های زبان
دوره های دبیرستان
دوره های پیش نیاز

I) بررسی شرایط ویزای همراه دانشجو: برای همسر قانونی و فرزندان زیر سن قانونی
در کانادا شرایطی وجود دارد که همسر و فرزندان کوچکتر از سن شخصی که در کانادا تحصیل می کند می تواند برای کار و یا تحصیل فرد متقاضی را همراهی کند. یک راه ممکن برای دانشجو و افراد تحت تکفل او این است که بصورت همزمان تقاضای ویزای خود را ارائه نمایند و زمانی که اقدامات لازم را برای اخذ ویزا برای خود آغاز کرد برای افراد تحت تکفل نیز آغاز کند
همسر یا شریک قانونی.
همسر یا شریک قانونی فرد می تواند برای مجوز کار آزاد یا open work permit درخواست بدهد. و شخص دارنده ی مجوز کار آزاد مجوز کار برای هر کارفرمایی را دارد و می تواند در تأمین مالی تحصیلی شخص کمک کند.
فرزندان کوچک:
فرزندان شخص تا قبل از سن قانونی اجازه ی تحصیل در کانادا را دارند. اگر پدر یا مادر دارای ویزای کار یا ویزای تحصیلی کانادا باشند معمولاً ویزای فرزند تا آخر مهلت پاسپورت او یا به مدت طول مدت ویزای تحصیل یا کار پدر یا مادر خواهد بود.
در صورتی که والدین ویزا تحصیل یا کار نداشته باشند معمولاً ویزای تحصیل در مدرسه یک ساله می باشد که سال به سال قابل تمدید است.
پدر و مادر:
پدر و مادر فردی که در کانادا محصل است می توانند با ویزای توریستی مالتیپل پنج ساله کانادا به کانادا بیایند و در کنار فرزند درحال تحصیل خود باشند.

J) شرایط اخذ اقامت و تابعیت کانادا پس از پایان تحصیلات:
کانادا علاوه بر سیستم آموزشی قوی این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است که بتوانند در این کشور اقامت داشته باشند. روش های عمومی که در همه استان ها برای متقاضیان قابل اجرا است. علاوه بر این سه روش، میتوانید بر اساس استانی که در آن تحصیل کرده اید امکان اقامت دائم را بررسی کنید.

K) تحصیل پزشکی و پیراپزشکی در کانادا
اولین مدرک کاری پزشکی در کانادا MD نام دارد. دوره رزیدنتی را Post-MD مینامند. امکان تحصیل در دوره پزشکی در کانادا برای متقاضیان بین المللی جود دارد ولی با توجه به ظرفیت کم دانشگاه های کانادا ورود به رشته پزشکی کانادا دشوار میباشد. برای ورود به دوره پزشکی باید متقاضی دارای مدرک لیسانس یا معادل آن بوده و در آزمون پزشکی شرکت کند. (لیسانس شیمی، لیسانس زیست و رشته های مرتبط) . ۱۷ دانشگاه در کانادا دوره های پزشکی در کانادا (شامل داروسازی و دندانپزشکی) را ارايه میکنند. گذراندن آزمون ام کت (Medical College Admission Test MCAT) یکی از پیش شرط های ورود به دوره پزشکی در کانادا خواهد بود. اخیرا بسیاری از متقاضیان کانادایی نیز با توجه به ظرفیت های بسیارمحدود و رقابت بیش از حد برای ورود به دوره ها، تصمیم گرفته اند که در کشورهای دیگر از جمله امریکا یا اروپا رشته های گروه پزشکی را بخوانند.
2. لیست دانشگاههایی که در کانادا دوره پزشکی را ارائه می دهند
دانشگاه مموریال، دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه شربروک، دانشگاه مگیل، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کوینز، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مکمستر، دانشگاه لیکهد، دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال
*دندانپزشکی: به طور کلی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا متقاضی باید دوره لیسانس ۱ تا ۳ ساله را گذرانده باشد و هم چنین در آزمون ورودی دندانپزشکی در کانادا یا همان آزمون Dental Aptitude Test DAT قبول شوند تا بتواند در یکی از دوره های (DMD) (Doctor of Dental Medicine) یا (DDS) (Doctor of Dental Surgery) وارد شوند. برای ورود به دوره فوق لیسانس دندانپزشکی در کانادا باید متقاضی دارای مدرک DDS یا DMD بوده و برای ورود به دوره دکتری دندانپزشکی در کانادا متقاضی باید دارای مستر دندانپزشکی باشد.
3. لیست دانشگاههایی که در کانادا دوره دندانپزشکی را ارائه می دهند
دانشگاه لاوال، دانشگاه مگیل، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مکمستر، دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه نوااسکوشیا
4. پرستاری در کانادا
نحوه پذیرش دوره لیسانس پرستاری در کانادا معمولا به شکل دوره های عادی بوده به جز اینکه در مقطع فوق لیسانس پرستاری درکانادا و دکتراری پرستاری در کانادا دانشگاه های هراستان از متقاضی میخواهند که پیش از ارائه درخواست پذیرش دوره پرستاری، از انجمن پرستاری هر استان نامه تايبدیه در مورد مدرک تحصیلی خود دریافت کنند و یا عضو انجمن رجیستر شده پرستاران در کانادا شده باشد و ۱ تا ۲ سال سابقه کار داشته باشد. در این خصوص میتوانید با مشاورین ویزا موندیال مشاورت کنید.برخی از دانشگاه ها دوره های آمادگی پرستاری را نیز برگزار میکنند که به متقاضی این انکان را میدهد که دروس پیش نیاز را بگذراند. هم چنین، امکان ادامه تحصیل در دوره ی پرستاری در کالج های کانادا هم وجود دارد

5. لیست دانشگاههایی که در کانادا دوره پرستاری را ارائه می دهند
دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه شربروک، دانشگاه مک گیل، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کوینز، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک مستر، دانشگاه لیکهد،دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه وینزور، دانشگاه رایرسون، دانشگاه یورک، دانشگاه لورانتین Laurentian

6. داروسازی در کانادا
جهت تحصیل در رشته داروسازی در کانادا، متقاضی تحصیل در کانادا باید ابتدا وارد دوره عمومی در مقطع تحصیلی لیسانس یا دوره های معادل فوق دیپلم شود که در این دوره دروس شیمی و بیولوژی و زبان و ریاضی را با نمره بالای ۷۵٪ گذرانده و سپس در آزمون ورودی رشته داروسازی در کانادا یا همان آزمون Pharmacy College Admission Test- PCAT شرکت کرده و قبول شود. این تست ورودی رشته دارو سازی در کانادا شامل ۲۳۲ سوال تستی و نوشتن یک متن می باشد. جدول زمانی و نجوه ثبت نام آزمون ورودی دارو سازی در کانادا را در سایت پیرسون بیابید.
10. لیست دانشگاههایی که در کانادا دوره داروسازی را ارائه می دهند: دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه مموریال، دانشگاه لاوال، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه واترلو

ویزای تحصیلی

Educationvisaتحصیلکاناداویزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!