ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

چرا تحصیل در استرالیا

ارائه برترین شیوه های آموزشی در دانشگاههای کشور استرالیا و همینطور بهره مندی شهروندان از خدمات مناسب در کنار آب و هوای مناسب و همینطور وجود پیشنهادهای شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان دانشگاهها کشور استرالیا را به یکی از نخستین مقاصد تحصیلی دانشگاهی تبدیل کرده است.

(Aتحصیل در مدارس استرالیا

مدارس این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. مدارس دولتی معمولا برای شهروندانی است که خود آنها و یا والدینشان از اقامت دائم استرالیا برخوردارند.

به دلیل وجود شرایط تحصیل بدون حضور والدین، بیشتر دانش آموزان بین المللی تمایل دارند در مدارس خصوصی شبانه روزی تحصیل کنند. البته استرالیا در حال حاضر به پدر و مادر و همچنین خواهر و برادر کودکان کوچک تر از 18 سال ویزای همراه یا ( guardian ) اعطا  می کند.

تحصیل در مدارس کشور استرالیا از سن 7 سالگی در دوره ابتدایی آغاز و در سن 12 سالگی به پایان می رسد. تحصیل دانش آموزان دوره دبیرستان نیز در سن 18 سالگی به پایان می رسد اما دانش آموزان 15 تا 18 ساله معمولا در کالج تحصیل می کنند. با پایان این دوره دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاهها را دارند با گذراندن دوره فاندیشن و تقویت زبان انگلیسی خود به آسانی وارد دانشگاه شوند.

هزینه تحصیل در کالج های استرالیا سالیانه بین 18 تا 25 هزار دلار استرالیا است.

به طور متوسط هزینه یکسال زندگی یک دانش آموز در کشور استرالیا به صورت سالیانه بین 15 تا 18 هزار دلار استرالیاست.

  1. B) دوره های تحصیلی در استرالیا

به طور کلی پیشنهاد می شود افراد پیش از ورود به دانشگاههای استرالیا یک دوره فاندیشن را درکالج های این کشور بگذرانند و بعد وارد دانشگاه شوند.

کارشناسی: طول دوره تحصیل در این مقطع 4 سال است و داشتن مدرک زبان با نمره حداقل 6 IELTS ضروری است. شخص متقاضی لازم است مدرک 12 ساله تحصیلی به همراه ریزنمرات و مدرک دیپلم را ارائه کند، حداقل نمره برای معدل دیپلم 15 است. اگر نمره دیپلم کمتر از 15 باشد فرد باید ابتدا در دوره های فاندیشن شرکت کند، برای حضور در این دوره ها نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد.

فوق لیسانس: طول دوره، هزینه تحصیل، معدل دوره لیسانس

باید توجه داشت که هزینه تحصیل در کشور استرالیا در مقطع کارشناسی با توجه به رشته و دانشگاه متغیر است اما معمولا هزینه تحصیل در این مقطع بین 20 تا 30 هزار دلار استرالیا است.

کارشناسی ارشد: داشتن مدرک زبان با نمره حداقل 5/6 IELTS ، معدل بالا در دوره کارشناسی و ارائه مقالات بین المللی مهم ترین شرایط پذیرش در دوره کارشناسی ارشد در کشور استرالیا می باشد. تحصیل در این کشور و گرفتن مدرک تحصیلی می تواند زمینه اشتغال را به راحتی برای افراد فراهم کند.

معمولا هزینه تحصیل در این مقطع بین 15 تا 30 هزار دلار استرالیا است.

دکترا: لازم است جهت گرفتن پذیرش در مقطع دکترا در کشور استرالیا شخص متقاضی ریزنمرات خود در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه کند، داشتن مدرک زبان با نمره 7 نیز ضروری است، ارائه مقاله ISI و و روزمه مناسب می تواند نظر یک استاد یا سوپروایزر را جلب کند که این امر شانس گرفتن پذیرش برای متقاضی را بالا می برد.

هزینه تحصیل در این مقطع بین 20 تا 30 هزار دلار استرالیا است. همچنین به دانشجویان اجازه 30 ساعت کار در حین تحصیل هم داده می شود.

  1. C) شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی

باید بدانید معمولا بورسیه برای تحصیل در کشور استرالیا در دوره دکترا اعطا می شود و برای بهره مندی از این بورسیه فرد متقاضی باید واجد شرایط زیر باشد:

نمره IELTS حداقل 7

دریافت 2 توصیه نامه قوی از اساتید دانشگاه محل تحصیل

ارائه یک متن شامل اهداف قوی با ذکر شرایط شخصی فرد

ارائه یک شرح فعالیتها و مقالات قوی و مناسب

  1. D) شرایط کار در حین تحصیل

امکان اشتغال به صورت پاره وقت در حین تحصیل در کشور استرالیا در هفته تا 20ساعت وجود دارد، البته در تعطیلات و یا آخر هفته فرد امکان کار تمام وقت را خواهد داشت. به طور تخمینی می توان گفت که کار دانشجویی حدود 60 درصد هزینه دانشجو را پوشش می دهد.

  1. E) ویزای همراه دانشجو

فرد دانشجو در کشور استرالیا می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه نماید، شخص همراه اگر رزومه کاری قوی و مدرک زبان مناسب داشته باشد امکان کار در استرالیا را نیز دارد.

  1. F) مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا

گرفتن پذیرش:

ریزنمرات تحصیلی 12 ساله

مدارک تحصیلی قبلی

مدرک زبان معتبر

مدارک هویتی

گذرنامه معتبر

عکس

سوابق کاری

گرفتن ویزای تحصیلی:

مدارک هویتی

مدرک زبان معتبر

سوابق کاری

گواهی الکترونیکی مربوط به ثبت نام

انگیزه نامه

  1. G) کار پس از تحصیل در استرالیا

برای دانشجویان بین المللی در کشور استرالیا این امکان از سوی دولت این کشور فراهم شده است که پس از پایان تحصیل به مدت 18 ماه در این کشور اقامت داشته و به جستجوی کار بپردازند، کاری که با تحصیلات وی مرتبط بوده و در سطح استانداردهای استرالیا قابل قبول باشد اما قابل ذکر است که شخص در این دوره زمانی 18 ماه اجازه کار تمام وقت را دارد.

  1. H) شرایط گرفتن تابعیت پس از پایان تحصیل در استرالیا

شخص متقاضی پس از پایان تحصیلات و اشتغال به کار می تواند ویزای کار استرالیا را دریافت کند و پس از گذشت 4 سال از شروع به کار و پرداخت مالیات شغلی خود می تواند جهت دریافت PR  یا همان اقامت دائم استرالیا اقدام کند. و پس از گذشت 2 یا 3 سال از اخذ اقامت دائم برای دریافت تابعیت و پاسپورت استرالیا می تواند درخواست بدهد.

ویزای تحصیلی

AustraliaEducationvisaاسترالیاتحصیلویزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!