ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند

چرا تحصیل در نیوزیلند

با توجه به اینکه دانشگاههای کشور نیوزیلند بین المللی هستند و از نظر علمی در طراز اول جهانی قرار دارند و همچنین به خاطر پذیرش آسان وشهریه بسیار مناسب امروزه به یکی  از هدف های اصلی تحصیلی تبدیل شده اند. دانش جویان می توانند با تحصیل در این دانشگاهها از تجربه تحصیل در مکانی امن و با امکانات بالا بهره مند شوند.

همچنین به دلیل ارائه دروس به زبان انگلیسی، دانشجویان بین المللی نیاز به آموختن زبان دوم و سوم را ندارند. پس از گرفتن مدرک تحصیلی یافتن شغل مناسب برای شما بسیار آسان خواهد بود.

  1. A) تحصیل در مدارس نیوزیلند

اکثر مدارس در این کشور دولتی بوده و عموما برنامه های درسی در کل کشور ثابت است. مدارس خصوصی بیشتر دارای زمینه های مذهبی هستند. به دانش آموزان در دوره متوسطه گواهی NCEA (گواهی ملی دستاورد تحصیلی در سه سطح (3،2،1) اعطا می شود.

تحصیل در دوره های ابتدایی نیوزیلند از سن 5 سالگی شروع و تا 10 سالگی ادامه پیدا می کند. دوره راهنمایی از سن 11 سالگی شروع و بطور کلی یکسال می باشد و در 12 سالگی به پایان می رسد و هدف آن افزایش مهارت های دانش آموزان است. دوره متوسطه 5 سال بوده و از 13 سالگی شروع می شود و در 18 الگی به پایان می رسد. هدف از این دوره آماده سازی دانش آموزان برای ادامه تحصیل در دانشگاه و یا تکمیل مهارتهای آنان برای ورود بازار کار است.

شهریه دوره دبیرستان سالانه 10000دلار نیوزیلند است.

  1. B) تحصیل در دانشگاههای نیوزیلند

به سبب سطح علمی مناسب تقاضا برای تحصیل در دانشگاههای این کشور زیاد است. معمولا ترم های تحصیلی از ماه های ژوئن و جولای است.

کارشناسی: طول دوره: 3 یا 4 سال است. در این سیستم شما بعد از 3 سال و گذراندن واحدهای مورد نیاز با رشته تحصیلی انتخاب شده مدرک Bachelor و پس از 4 سال مدرک honour را دریافت می کنید.

شهریه دانشگاههای کشور نیوزیلند در مقطع کارشناسی و پایین تر در سال 18000 تا 25000 دلار نیوزیلند است.

کارشناسی ارشد: طول دوره معمولا یک تا دو سال به طول می انجامد و لازم است دانشجویان جهت تحصیل در این دوره حتما مدرک کارشناسی دریافت کرده باشند.

نمره زبان:  دانشجو برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در نیوزیلند باید حداقل نمره 5/6 IELTS را داشته باشد.

در پایان دوره تحصیلی همه دانشجویان ملزم به ارائه پایان نامه هستند.

شهریه دوره کارشناسی ارشد در کشور نیوزیلند حداکثر 40000 دلار نیوزیلند است.

دکتری: طول دوره: با توجه به نوع رشته تحصیلی بین 3 تا 5 سال طول می کشد. نیاز است جهت تحصیل در نیوزیلند در مقطع دکترا نظر مساعد یک استاد راهنما را به پروژه خود جلب نموده و با توجه به دریافت تأییدیه از وی می توان از دانشگاه مربوطه پذیرش بگیرد.

دانشجویان این مقطع نیز در پایان ملزم به ارائه پایان نامه هستند.

شهریه: شهریه دوره دکترا در کشور نیوزیلند به خاطر وجود حمایت های دولتی بسیار مناسب بوده و بین 4000 تا 8000 دلار نیوزیلند در سال است.

  1. C) تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزیلند:

مدت زمان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور نیوزیلند بین 5 تا 6 سال بوده و لازم است دانشجویان برای شروع تحصیل در این دوره مدرک دیپلم و نمره زبان 5/6 IELTS داشته باشند.

طول دوره تحصیل در رشته های پزشکی در کشور نیوزیلند:

ابتدا یک دوره 3 سال آموزش پایه

بعدازآن 2 تا 3 سال آموزش تکمیلی

سپس یک سال دوره کارورزی در بیمارستان های این کشور

با پایان این دوره ها به دانشجو مدرک تحصیلی ارائه شده و می تواند کار در کشور نیوزیلند را شروع کند.

  1. D) هزینه تحصیل در نیوزیلند

هزینه زندگی سالانه بین 15000 تا 20000 دلار نیوزیلند

اجاره خوابگاه دانشجویی بین 100 تا 200 دلار در هفته

* خوب است بدانید بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزیلند از طریق کار همزمان با تحصیل پوشش داده می شود.

  1. E) بورسیه های تحصیلی در نیوزیلند: دانشجویان با داشتن رزومه تحصیلی بسیار عالی

می توانند از مزایای دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند بهره مند شوند.

همچنین در صورت ارائه کار تحقیقاتی و یا پایان نامه جذاب به صورت ماهیانه از استاد خود حقوق دریافت کنند. مزیت این حقوق آن است که تقریبا تمامی هزینه های دانشجویان را پوشش می دهد.

(F اقامت پس از تحصیل در نیوزیلند: براساس قوانین رسمی کشور نیوزیلند، دانشجویان پس از پایان تحصیلات و دریافت مدرک رسمی این کشور می توانند از طریق پیدا کردن کار و استخدام در کشور نیوزیلند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و به این صورت اقامت موقت کشور نیوزیلند را دریافت کرده و با گذشت چند سال آن را به اقامت دائم تبدیل کنند.

  1. G) مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند: مدارک هویتی، نامه پذیرش، تست پزشکی، تمکن مالی، مدارک جهت اثبات برگشت

ویزای تحصیلی

Educationvisaتحصیلنیوزلندویزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!