ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

چرا تحصیل در آلمان

این امکان برای کسانی که در کشور آلمان تحصیل می کنند فراهم است که پس از پایان تحصیل به مدت 18 ماه به جستجوی کار در این کشور بپردازند و پس از یافتن کار و 3 سال اشتغال به کار در این کشور درخواست دیافت تابعیت آلمان را ارائه کنند. از سوی دیگر تحصیل در دانشگاههای این کشور که جزء معتبرترین دانشگاههای جهان به شمار می روند با پرداخت شهریه بسیار کمی امکان پذیر است. مبلغی بین 300 تا 400 یورو برای هر ترم.

مقاطع تحصیلی

  1. کارشناسی: طول دوره بین 6 تا 8 ترم است. معدل دیپلم حداقل 15، مدرک زبان آلمانی (B2) یا انگلیسی (IELTS 6) شهریه سالیانه حدود 500 تا 700 یورو البته توجه داشته باشید هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی کشور آلمان سالیانه مبلغی حدود 8000 تا 20000 یورو است.

مدارک لازم:

ازائه مدارک تحصیلی در ایران

ارائه مدرک زبان گوته آلمان: B2 اگر رشته انتخابی شما به زبان آلمانی ارائه می شود

ارائه مدرک زبان انگلیسی: IELTS 6 اگر رشته انتخابی شما به زبان انگلیسی ارائه می شود

ریزنمرات تحصیلی و مدرک دیپلم

ریزنمرات و مدرک پیش دانشگاهی

تنظیم و ارائه انگیزه نامه تحصیلی

شرح فعالیتها (CV)

ارائه مدارک نشان دهنده وجود پذیرش از دانشگاه

  1. کارشناسی ارشد: طول دوره بین 3 تا 4 ترم است مدرک زبان آلمانی (B2) یا انگلیسی (IELTS 6/5)، معدل دوره کارشناسی: حداقل 13، شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای دولتی آلمان تقریبا رایگان وچیزی حدود 100 یورو است
  2. دکترا: طول دوره بین 3 تا 6 سال است پذیرش با تأیید استاد راهنما به همراه توصیه نامه از دو استاد قبلی

* لازم است بدانید در ابتدا ویزای دانشجویی کشور آلمان اعتباری 3 ماهه دارد و شخص دانشجو پس از ورود به خاک آلمان باید با مراجعه به اداره امور اتباع خارجی محل سکونتش اقدام به تمدید 1 یا 2 ساله این ویزا کند.

کار در زمان تحصیل در طول ترم هفته ای 20 ساعت امکان پذیر است وبراساس قانون حداقل دستمزد دانشجویان ساعتی 25/9 یورو است که تا 20 یورو نیز قابل افزایش است.

هزینه های زندگی در آلمان برای دانشجویان معمولا بین 700 تا 800 یورو است

بررسی شرایط ویزای همراه دانشجو برای همسر قانونی و فرزندان زیر سن قانونی به راحتی و از طریق درخواست ویزای الحاق امکان پذیر است. نکته مهم این است که همسر دانشجو باید یک فرم درخواست ویزا به صورت جداگانه تکمیل کند و حتما مدرک A1 زبان آلمانی را داشته باشد . همسر دانشجو از اجازه کار تمام وقت در کشور آلمان بهره مند خواهد بود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در آلمان

تکمیل و ارائه فرم های درخواست ویزا

مدارک هویتی معتبر

عکس

پذیرش تحصیلی

انگیزه نامه ای جهت بیان دلایل و انگیزه های شما از تحصیل در آلمان

سوابق تحصیلی و شغلی

اسناد بیمه درمانی

گواهی های دوره های تحصیلی قبلی

ارائه گواهی تمکن مالی: مبلغ 10236 یورو یا ارائه ضمانت نامه مالی از طریق یکی از خویشاوندان شخص متقاضی که در کشور آلمان ساکن است.

تحصیل در کشور آلمان به زبان آلمانی در دانشگاههای این کشور و اخذ مجوز اقامت در این کشور نیازمند قبولی در آزمون DF یا DSH است.

ویزای تحصیلی

DFDSHIELTSvisaآلمانتحصیلویزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!