ویزای توریستی هلند

توریستی هلند

از سال ۱۹۹۵ هلند عضو اتحادیه شنگن شناخته شد و در واقع ویزای توریستی هلند برای ورود به کشورهای اتحادیه شنگن اعتبار خواهد داشت. از سال ۲۰۱۴ هلند در مجموع ۴۴۹٫۵۲۰ ویزای شنگن صادر نموده است. با ویزای توریستی و یا ویزای کوتاه مدت هلند شما می توانید نهایتأ تا ۹۰ روز در شنگن حضور داشته باشید. دو نوع ویزای کوتاه مدت وجود دارد:

ویزای A: ویزای ترانزیت فرودگاهی فقط برای تغییر هواپیما در فرودگاه هلند

ویزای C یا VKV: برای مدت ۹۰ روز جهت بازدید و یا اهداف تجاری در هلند

چه کسانی نیاز به اخذ روادید برای ورود به هلند دارند؟ افراد تبعه کشورهای آنگولا، افغانستان، کنگو، اتیوپی، بنگلادش، اریتره، غنا، گینه بیسائو، ایران، عراق، نپال، پاکستان، کلمبیا، سوریه، سریلانکا، گامبیا، نیجریه، سیرالئون، سومالی، سودان نیاز به اخذ ویزا برای ورود به حوزه شنگن و یا هلند دارند.

برای درخواست ویزای هلند شما می بایست به سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود مراجعه کنید و جهت از حضور در سفارت و درخواست ویزای توریستی می بایست قرار ملاقات داشته باشید. برای درخواست ویزا مبلغ ۶۰ یورو می بایست به سفارت پرداخت شود که در صورت رد ویزا این هزینه به متقاضی ویزای توریستی هلند عودت داده نمی شود. در صورتی که سن متقاضی زیر ۱۰ سال باشد و یا به عنوان محقق و پژوهشگر به هلند سفر می کند ملزم به پرداخت هزینه درخواست ویزا نیست. همچنین متقاضیان ارمنستان، گرجستان، مولدووا، روسیه و اوکراین هزینه کمتری پرداخت می نمایند. طبق قانون سفارت تصمیم گیری در باب صدور ویزا تا ۸ هفته طول می کشد. اگر درخواست شما برای ویزای هلند تأیید شود سفارت برچسبی را در پاسپورت شما قرار می دهد که در این برچسب تاریخ شروع و پایان ویزا مشخص شده است. اگر درخواست شما برای ویزای هلند رد شود شما مجاز هستید نامه اعتراض خود را به سفارت ارائه دهید که در باب تکمیل فرم اعتراض از طرف سفارت راهنمایی خواهید شد. معمولأ برای اعتراض به رد ویزا ۴ هفته فرصت خواهید داشت. ویزای توریستی هلند قابل تمدید نیست و برای صدور مجدد ویزای توریستی هلند شما می بایست به کشور خود بازگردید. بازدید کننده هلند می توانند به ۲۶ کشور عضو اتحادیه شنگن سفر کند.

محدودیت های اخذ ویزای توریستی هلند:

۱. تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت ملی و یا روابط بین المللی هلند نداشته باشید

۲. قبلأ از ورود به محدوده شنگن منع نشده باشید

۳.احتمال سکونت غیرقانونی در حوزه شنگن نداشته باشید

اگر متقاضی مهاجرت توریستی به هلند دو تابعیتی باشد در صورتی که یکی از کشورهای متبوعه متقاضی جزء کشورهایی باشد که برای ورود نیاز به ویزا داشته باشد متقاضی می بایست برای مهاجرت به هلند درخواست ویزا دهد. ویزای شنگن که از سفارت هلند اخذ نمودید برای ورود به ۲۶ کشور عضو اتحادیه شنگن معتبر است: بلژیک، اتریش، جمهوری چک، استونی، فنلاند، دانمارک، آلمان، فرانسه، یونان، ایسلند، ایتالیا، مجارستان، لوکزامبورگ، لتونی، لیتوانی، نروژ، هلند، مالت، پرتغال، اسلواکی، لهستان، اسلوونی، سوئد، اسپانیا و سوئیس.

درخواست ویزای فوری: در صورتیکه شما نیاز داشته باشید فورأ در هلند حضور داشته باشید (به عنوان مثال برای شرکت در مراسم خاکسپاری، مراسم ازدواج و یا بادید از یکی از اعضای خانواده مبتلا به بیماری) باید درخواست ویزای اضطراری دهید. درصورتی که شرایط شما احراز و تأیید شود این ویزا به شما تعلق می گیرد.

ویزای چندبار ورود به هلند

در صورتی که شما مایل باشید با ویزای توریستی چند بار ورود و خروج هلند را داشته باشید نیاز به ویزای ورود چندگانه (multiple entry) دارید. در صورت اخذ این ویزا می توانند به صورت نا محدود به کشور هلند ورود و خروج داشته باشید. در صورتی که نوع ویزای شما چندگانه باشد می توانید حداکثر ۳ ماه در ویزاهای ۶ ماهه و حداکثر به مدت ۶ ماه در ویزاهای ۱۲ ماهه در هلند حضور داشته باشید.

مدارک لازم جهت درخواست ویزای توریستی هلند

۱.فرم درخواست ویزای توریستی هلند را از سایت سفارت هلند دریافت و به طور طور کامل تکمیل نمایید. پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، فرم را پرینت گرفته و همراه با سایر مدارک لازم جهت ارائه به سفارت آماده نمایید. جهت تکمیل این فرم می توانید از مؤسسات حقوقی و وکلای حقوقی کمک بگیرید.

۲.دو قطعه جدید عکس پاسپورتی

۳.گذرنامه معتبر به همراه یک نسخه کپی از ویزاهای اخیر متقاضی: پاسپورت متقاضی حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی داشته باشد.

۴.یک نسخه کپی از بلیط رفت و برگشت متقاضی

۵.بیمه مسافرتی شنگن با پوشش حداقل ۳۰٫۰۰۰ یورو

۶اثبات محل اقامت برای تمام مدت ویزای توریستی هلند (رزرو هتل)

۷ترجمه گواهی ازدواج، طلاق، مرگ همسر، گواهی تولد فرزندان (درصورت وجود)

۸نامه تمکن مالی برای مدت اقامت در هلند (حداقل ۳۴ دلار به ازای هر روز اقامت در هلند(

۹مدارک شغلی متقاضی ویزای توریستی هلند

اگر متقاضی شاغل باشد: قرارداد استخدام، نامه بانکی گردش مالی ۶ ماهه، نامه اجازه کارفرما مبنی بر عدم حضور در محل کار برای مدت ویزای توریستی هلند ، گواهی پرداخت مالیات بر درآمد، فیش حقوقی

اگر متقاضی دانشجو باشد: مدارک ثبت نام دانشگاه

۱۰. اسناد مالی و ترجمه اسناد معتبر اموال متقاضی ویزای توریستی هلند

۱۱دعوتنامه از آشنایان و بستگان مقیم کشور هلند به همراه آدرس و شماره تلفن (در صورت وجود(

ویزای کوتاه مدت هلند برای اهداف مختلفی صادر می شود که در ذیل مدارک لازم برای هر یک از این ویزاها بیان می شود:

ویزای کوتاه مدت برای اهداف تجاری:

۱.دعوتنامه از شرکت هلندی که قصد بازدید از آن را دارید به همراه آدرس دقیق شرکت. تاریخ دعوتنامه می بایست با تاریخ حضور شما در هلند مطابقت داشته باشد.

۲.اجازه کارفرما مبنی بر عدم حضور متقاضی برای مدت سفر به هلند

۳.اگر روابط تجاری فی ما بین دو شرکت در ایران و هلند وجود داشته باشد این اسناد ارائه شود.

۴.نامه گردش حساب ۶ ماهه از بانک

۵.اثبات وجود هزینه های ۶ ماهه اقامت در هلند توسط متقاضی یا شرکت دعوت کننده در هلند

ویزای هلند برای اهداف پزشکی:

۱.گزارش پزشک بیمار

۲.گواهی تأیید بیمارستان یا پزشک در هلند به همراه وضعیت پزشکی بیمار

۳.اثبات تأمین هزینه های پزشکی بیمار

ویزای هلند برای اهداف فرهنگی، ورزشی و مذهبی:

۱.دعوتنامه مقامات ذی ربط به همراه جزئیات فعالیت و هدف بازدید و هزینه های سفر

۲.انگیزه نامه متقاضی یا اهداف سفر

۳.اثبات محل سکونت یا رزرو هتل برای مدت زمان اقامت در هلند

ویزای هلند برای دوره های پژوهش یا کارآموزی:

۱.گواهی ثبت نام مؤسسه ای در هلند برای شرکت در دوره های مربوطه

۲.اثبات تمکن مالی یا نامه حمایت مالی

ویزای توریستی

HollandTouristvisaتوریستهلندویزاویزای توریستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!