ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا

چرا کار در استرالیا

با توجه به سیاست های جذب نیروی کار از سوی دولت استرالیا، دریافت ویزای کار این کشور یکی از مناسب ترین روش ها برای دریافت اقامت دائم این کشور است.

باید توجه داشت که برنامه جذب نیروی کار برای استرالیا همانند کانادا نیازمند ارائه مدارک تعیین شده و محاسبه امتیارات براساس جداول مشخصی است که با توجه به سابقه تحصیلی، سابقه کاری، سن، تسلط به زبان انگلیسی، سابقه تحصیل یا کار در استرالیا، اقامت یا شهروندی خویشاوندان در این کشور و شرایط تأهل هر فرد محاسبه می گردد

(A ویزای کار به صورت skill worker کلاس189 (مهارت)

شخص متقاضی با دریافت این ویزا از همان ابتدا اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت می کند، اما به دست آوردن این ویزا نیازمند کسب امتیازات بالایی است. حد نصاب مشخص شده براساس قوانین در این شیوه کسب نمره 60 است.

نکته مهم تر اینکه پیش از شروع از طریق مشاوره با وکلا و مشاوران حرفه ای و آگاه اطمینان حاصل کنید که رشته تحصیلی، حرفه و سابقه کاری متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز دولت استرالیا قرار داشته باشد

سن: بین 25 تا 32 سال می تواند حداکثر امتیاز را کسب نماید

مدرک تحصیلی: حداکثر امتیاز برای هر مقطع تحصیلی 15 است اما ممکن است با توجه جایگاه و اعتبار در مقایسه با دانشگاههای استرالیا حداکثر 10 نمره محاسبه گردد.

مدرک زبان انگلیسی که باید از سطح 7 به بالا باشد

سابقه کاری: فرد متقاضی با ارائه مدارک معتبر نشان دهنده سابقه کاری بالای 5 سال

می تواند حداکثر امتیاز این بخش یعنی 15 را کسب نماید.

مزایا: اقامت دائم 5 ساله استرالیا در هر کدام از شهرهای کشور استرالیا

دریافت اقامت برای اعضای خانواده

استفاده از خدمات درمانی رایگان

امکان تحصیل شخص و فرزندان وی در بهترین مدارس ودانشگاههای استرالیا

 

  1. B) ویزای کار به صورت skill worker کلاس 190

در این شیوه لازم است شخص متقاضی 2 سال اول را در همان استانی که از آنجا پذیرفته شده است حضور داشته باشد. اما در سایر موراد از همان مزیت های ویزای 189 برخوردار است.

این روش برای افرادی است که یا به دلیل بالا بودن سن و یا ضعیف بودن وضعیت زبان و یا نداشتن مدرک تحصیلی کافی یا سابقه کاری لازم نتوانسته اند امتیاز کافی (60 امتیاز) برای مهاجرت به استرالیا کسب کنند.

  1. C) ویزای کار برای افراد متخصص تحت حمایت خویشاوندان

مزایای ویزای skill worker استرالیا: برخورداری از مزایای کامل شهروندی، امکان اقامت دائم، استفاده از حقوق بیکاری و بازنشستگی، تخفیف مناسب برای پرداخت شهریه دانشگاه، بهره مندی از کمک هزینه تحصیلی

 

مهاجرت از طریق تخصص به استرالیا

سن: در هنگام ثبت درخواست باید زیر 50 سال باشد

زبان انگلیسی: برخورداری از تسلط کافی جهت کار در استرالیا، بدیهی است برخورداری از مدرک زبان معتبر با نمره بالا فرد متقاضی را در اولویت قرار می دهد

شغل تعیین شده: در هنگام ثبت درخواست باید یک شغل تخصصی را با توجه به مهارتها و مدرک تحصیلی خود مشخص کنید. این شغل باید در فهرست مهارتهای استراتژیک استرالیا (Medium and Long-term Strategic Skill List) وجود داشته باشد.

ارزیابی مهارتها: لازم است تا مهارتهای شما قبل از درخواست توسط مراجع ارزیابی استرالیا که برای ارزیابی شغل مورد نظر شما تعیین شده اند مورد بررسی قرار بگیرد.

بررسی سلامت جسمی توسط پزشک معتمد

بررسی شخصیتی

  1. ویزای متخصص مستقل استرالیا (زیرمجموعه 189)

این نوع ویزا مخصوص کارگران ماهر یا متخصصانی است که از سوی یک کارفرما، ایالت، منطقه یا یکی از اعضای خانواده مورد حمایت اسپانسری قرار نمی گیرند.

ویژگی ها: دارنده این نوع ویزا می تواند به طور دائمی در هر نقطه از خاک استرالیا زندگی کند.

درخواست ویزای متخصص مستقل استرالیا

برای درخواست این نوع ویزا ابتدا باید دعوت شوید

هنگام اخذ دعوتنامه باید زیر 50 سال باشید

باید یک شغل تخصصی را با توجه به مهارتها و مدرک تحصیلی خود در فهرست مهارتهای استراتژیک استرالیا مشخص کنید.

تسط کافی به زبان انگلیسی

دریافت حداقل 60 امتیاز در تست امتیاز

لازم است تا مهارتهای شما قبل از درخواست توسط مراجع ارزیابی استرالیا که برای ارزیابی شغل مورد نظر شما تعیین شده اند مورد بررسی قرار بگیرد.

بررسی سلامت جسمی و روحی توسط پزشک معتمد

مراحل صدور

1.تکمیل فرم های مربوط به مهارتهای تخصصی برای بررسی سطح مهارت مورد نیاز شما در شغل انتخاب شده توسط دپارتمان مهاجرت وحفاظت مرزی (DIBP)

2.ثبت تقاضا از طریق skill select اداره مهاجرت استرالیا بعد از دریافت نامه مثبت ارزیابی مهارتها

3.دریافت دعوتنامه درخواست اخذ ویزا (ITA) و انجام ثبت نام نهایی و تمکیل درخواست در دپارتمان مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا و صدور ویزا

شرایط: در صورت موفقیت برای فرد یک ویزای مولتی 5 ساله جهت کار و زندگی استرالیا صادر می شود. لازم است تا متقاضی 2 تا 5 سال در استرالیا زندگی کند تا این ویزای وی برای 5 سال دیگر هم تمدید شود. همچنین فرد با 4 سال اقامت متوالی در استرالیا می تواند برای دریافت تابعیت تقاضا دهد.

(B ویزای تخصص برگزیده استرالیا (زیرمجموعه 190)

این نوع ویزا مخصوص کارگران ماهر یا متخصصانی است که از سوی یک منطقه یا دولت انتخاب می شوند. دارنده این نوع ویزا می تواند به طور دائمی در استرالیا کار و زندگی کند.

برای درخواست این نوع ویزا ابتدا باید دعوت شوید

هنگام اخذ دعوتنامه باید زیر 50 سال باشید

باید یک شغل تخصصی را با توجه به مهارتها و مدرک تحصیلی خود در فهرست مهارتهای استراتژیک استرالیا مشخص کنید.

تسلط کافی به زبان انگلیسی

دریافت حداقل 60 امتیاز در تست امتیاز

لازم است تا مهارتهای شما قبل از درخواست توسط مراجع ارزیابی استرالیا که برای ارزیابی شغل مورد نظر شما تعیین شده اند مورد بررسی قرار بگیرد.

بررسی سلامت جسمی و روحی توسط پزشک معتمد

مراحل صدور:

1.تکمیل فرم های مربوط به مهارتهای تخصصی برای بررسی سطح مهارت مورد نیاز شما در شغل انتخاب شده توسط دپارتمان مهاجرت وحفاظت مرزی (DIBP)

2.ثبت تقاضا از طریق skill select اداره مهاجرت استرالیا بعد از دریافت نامه مثبت ارزیابی مهارتها و ارائه درخواست به یکی از مناطق یا ایالت های استرالیا جهت دریافت حمایت دولتی

3.دریافت دعوتنامه درخواست اخذ ویزا (ITA) و انجام ثبت نام نهایی و تکمیل درخواست در دپارتمان مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا و صدور ویزا

  1. C) ویزای کار به شیوه اسپانسر منطقه ای یا دولتی

* شرایط تغییر ویزای موقت استرالیا به دائم

الف. حداقل 2 سال اقامت دائم در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا

ب. اشتغال به مدت حداقل 12 ماه در یکی از مناطق استرالیا

ویزای کاری

Australiaاسترالیاویزای کاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!