ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند


چرا دریافت ویزای کار در هلند؟

کشور هلند یکی از کشور های پیشرفته ی دنیا است که کارمندان بین المللی با سطح علمی بالا، مشتاق به کار و چند زبانه دارد، طبق آمار کشور هلند از جمله کشور هایی است که بیشترین کارمندان ماهر را به خود دیده است. این آمار خوب به خاطر شرایطی است که هلند برای متقاضیان کار در هلند فراهم می کند. دلیل اولی که باعث انگیزه کار برای کارمندان خارجی شده است، طرح سود مالیاتی است. دلیل دیگر این است که کارمندان و کارگران ماهر به سرعت می توانند اقامت بگیرند. همچنین نرخ بی کاری در این کشور شرایط خوبی را دارا می باشد. نرخ بی کاری در این کشور 3.7% تا ماه آگوست 2018 می باشد. که از سال 2014 این نرخ شروع به کم شدن می باشد.

ابتدا بهتر است بدانید به طور کلی چند نوع ویزا و چه شرایطی برای اخذ ویزای کار وجود دارد. برای هموطنانی که قصد مهاجرت از طریق ویزای کار را دارند باید ذکر کنیم که ویزایی وجود دارد که به اصطلاح به آن ویزای جستجوی کار می گویند، ویزای جستجوی کار به این شرح است که طبق شرایطی که شما این ویزا را اخذ کرده وارد کشور دیگر می شوید و در آن کشور به مدت ۶ ماه اجازه دارید تا کاری را پیدا کنید.

روش دیگری وجود دارد که شما کارفرمایی در کشور دیگر دارید و قصد دارید نزد او کار کنید  این امر نیز شرایطی دارد از جمله اینکه کار فرمای شما ابتدا باید در کشور خود به مدت ۳ ماه کار خود را آگهی کند، اگر کسی برای کار پیدا نشد ۳ ماه کار را در کل کشور های عضو شنگن آگهی می کند، مجددا اگر کسی پیدا نشد شما می توانید اقدام کنید. کشور هلند و بسیاری از کشورهای اروپا برای ایرانیان ویزای جستجوی کار ارائه نمی دهند و باید از طریق پیشنهاد کار اقدام کرد.

 

1.ویزای کار هلند از نوع کوتاه مدت:

ویزای کار در هلند نیاز شما برای کار کردن در این کشور می باشد. یک نوع ویزای کار در هلند موجود می باشد که اعتبار آن تا 3 ماه می باشد. این ویزا به اسم ویزای کوتاه مدت هلند نام دارد. که خود به دو نوع ویزا تقسیم می شود. یکی از این دو نوع ویزا برای ترانزیت است. که به ویزای نوع A نام دارد. با این ویزا می توانید فقط تا بخش بین المللی فرودگاه هلند ورود کنید و برای حتی یک دقیقه خروج نیاز به نوع دیگری از ویزای کوتاه مدت دارید. که نام این ویزای کوتاه مدت ویزای نوع C می باشد که به شما امکان می دهد، به مدت 90 روز در یک دوره ی 6 ماهه در حوزه شنگن اقامت داشته باشید.

  1. ویزای کار هلند از نوع MVV

ویزای بلند مدت MVV برای اشخاصی است که قصد ملحق شدن به خانواده خود در هلند را دارند. این ویزا به اعضای خانواده امکان ورود به خاک هلند را می دهد و برای سفر به هلند به MVV  مورد نیاز است. البته اگر شخص شهروند استرالیا یا اتحادیه اروپا نیازی به این ویزا ندارد.

  1. ویزای کار هلند از نوع بازگشت

ویزای بازگشت جدا از ویزای کار در هلند ممکن است نیازتان شود. برای کار در هلند دانستن انواع ویزاها می تواند به شما کمک کند. اگر به دلایلی شما می خواهید کشور را موقتا ترک کنید و ممکن است اقامت شما منقضی شود, نیاز به ویزای بازگشت دارید. اعتبار این ویزا هم وابسته به شرایطتان می باشد. می تواند 3 ماه باشد. می تواند تا یک سال هم اعتبار داشته باشد.

* شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای کار

-دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی

-شرایط سنی ۱۸ تا ۴۵ سال

-تجربه کافی

-دانستن زبان انگلیسی

البته دانستن زبان هلندی کمک شایانی درجستجوی کار و روابط کاری دارد  .

اولویت اول برای اعطای کار به شهروندان اتحادیه اروپا است ویک کارفرما تنها باشرایط زیر میتواند نیروی خارج از اتحادیه اروپا جذب نماید :

_کارفرما هیچ کارگر و یا کارمندی در لیست افراد در جستجوی کار اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر خود پیدا نکرده باشد .

_به مدت ۵ هفته برای کار مورد نظر خالی مانده باشد و به تشخیص مقامات مورد نظر جایگزینی شخص دیگری مشکلاتی به همراه داشته باشد .

_ کارفرما شغل مورد نظر را ۳ ماه در کشور هلند و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد .

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت وزای کار در کشور هلند :

_گذرنامه ای که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد .

_کپی از صفحات ۱ تا ۵ و ویزاهای اخذ شده گذر نامه

_۲ قطعه عکس ۵/۳ در ۵/۴ با پشت زمینه سفید

_تکمیل فرم های مربوط به اطلاعات شخصی متقاضی

_فرم تکمیل شده مربوط به ویزای کاری کشور هلند توسط شخص متقاضی

_گواهی عدم سوء سابقه شخص متقاضی

_کپی از از بلیط رزرو شده

_بیمه سفرو تاییدیه به میزان حداقل ۳۰۰۰۰ یورو

_گواهی مبنی بر اثبات محل اقامت شخص متقاضی

_تمکن مالی

_ترجمه رسمی ۲ صفحه اول شناسنامه شخص متقاضی

_ترجمه از روزنامه رسمی ، گواهی مبنب بر اشتغال به کار شخص متقاضی ، اجازه کسب از اتحادیه مربوطه ، گوای مربوط به اشتغال بر تحصیل متقاضی و یا فارغ التحصیلی آن، گواهی مبتنی بر بازنشستگی فرد متقاضی و….

_در گواهی مربوط به اشتغال به کار ویا گواهی اشتغال به تحصیل دقیقا باید نام شخص متقاضی و مدت گواهی در آن قید گردیده باشد .

_لیست بیمه در ۶  ماه اخیر به صورت مهر و امضاشده برای اشخاصی که گواهی اشتغال به کار میدهند الزامی می باشد .

_اشخاصی که بازنشسته شده اند ملزم هستند حکم بازنشستگی خود را به همراه آخرین فیش حقوقی ارائه دهند .

_پرینت بانک از حساب شخصی متقاضی برای مدت ۶ ماه اخیرکه توسط بانک مورد تایید سفارت مهر و امضا شده باشد .این نکته مهم است که  که گردش مالی خوبی داشته باشد .

_سند مالکیت به نام شخص متقاضی که تمام صفحات آن ترجمه رسمی شده باشد .

  • ویزای همراه

همسر و فرزندان شما می توانند از طریق ویزای MVV به شما ملحق شوند. برای اخذ این ویزا شرایط زیر باید وجود داشته باشد:

فرزندان زیر 18 سال

همسر حداقل 21 سال سن داشته باشد.

باید ازدواج مدنی خود را ثبت کرده باشید، درغیر این صورت باید ثابت کنید که در یک رابطه طولانی مدت هستید.

پس از ورود در مکانی که در شهرداری ثبت نموده اید با هم زندگی کنید.

ازدواج شما باید در پایگاه داده اطلاعات شخصی دولتی هلند ثبت شود.

دارنده مجوز اقامت باید بتواند خانواده را حمایت مالی کند. در حال حاضر باید اثبات شود ماهیانه حداقل 1647 یورو درآمد دارد.

ویزای کاری

HollandJob offervisaهلندویزای کاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!